Sztuka polska w polskich firmach

Sztuka polska we wnętrzach polskich firm

Siedziby polskich firm coraz częściej wypełniają dzieła polskiej sztuki XX i XXI wieku. Staje się to powoli normą, że prywatne zbiory właścicieli firm prezentowane są we wnętrzach ich biur. Często sztuka kupowana jest do kolekcji firmy, jako obiekty reprezentacyjne, nadające firmie charakteru i podnoszące jej prestiż. To napawa wielką dumą i nadzieją, że w polskim biznesowym pejzażu nierzadko już można podziwiać dobrą polską sztukę. Wynika to poniekąd z patriotyzmu oraz chęci wspierania polskich twórców. Zbiory artystów powojennej klasyki jak: Fangor, Kantor, Tarasin, Tarasewicz, Lenica, Tchórzewski, Starowieyski, Dwurnik, czy Dobkowski, a także artystów sztuki aktualnej, to idealne tło do pracy w biurowych wnętrzach.

Wszak, ekspozycja sztuki w biurze, to budowanie pozytywnego wizerunku firmy, podniesienie prestiżu przedsiębiorstwa, budowanie moralności i światopoglądu pracowników, wyższy poziom kreatywności i produktywności, redukcja stresu oraz napięcia, trwalsze i pełniejsze relacje między pracownikami oraz w relacji firma – klient, a także nadanie firmie miana podmiotu kulturotwórczego. Sztuka w biurze to również budowanie wizerunku właściciela firmy, jako postaci o wyjątkowej osobowości i niecodziennej pasji, jako że to on najczęściej decyduje o ekspozycji sztuki w przestrzeniach własnej firmy. Firmy, która dzięki obecności sztuki buduje markę pracodawcy – pozytywny employer branding oraz wzmacnia działanie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zachęcamy do aktywnego kolekcjonowania sztuki, kupowania obrazów oraz dzieł sztuki, które nie tylko będą przygodą kulturalno-artystyczną, ale podniosą wartość kolekcji na przestrzeni najbliższych lat. Wiemy jak ważny jest odpowiedni dobór dzieł sztuki i rzetelne doradztwo. Jako osoby od lat związane z rynkiem sztuki, kolekcjonujące obrazy, współpracujące z innymi kolekcjonerami, ekspertami rynku sztuki, jesteśmy w stanie w profesjonalny sposób doradzić w zdobyciu wyjątkowych dzieł sztuki, pomóc w określeniu rodzaju, charakteru i kierunku rozwoju kolekcji.

👉 Zapraszamy do rozmów na temat sztuki w dwóch aspektach: artystycznym oraz inwestycyjnym.