Zygmunt-Menkes-martwa natura

Sztuka dla architekta

„W dziełach takich sztuk, jak rzemiosło artystyczne, przedmioty, które pełnią funkcję użytkową są wzbogacone o doskonałość form, o harmonię proporcji, o świetny blask koloru i potężną wymowę kompozycji przestrzennej…” prof. Jan Białostocki.

Wiedzą o tym również eksperci ze świata architektury i designu, wykorzystując dzieła sztuki w projektach wnętrz dla swoich klientów. To właśnie również poprzez architektów sztuka trafia do ostatecznego klienta. To oni poniekąd są jej ambasadorami. Dlatego wierzymy, że nadszedł czas – społeczna świadomość, aby wyjątkowo docenić sztuki piękne – dobrą architekturę, sztukę użytkową, antyki, malarstwo i rzeźbę, i zacząć wprowadzać je do projektów mieszkań, apartamentów, domów i kamienic.

Proponujemy dialog i współpracę w tworzeniu wnętrz, gdzie sztuka odgrywa ważną rolę. Nowoczesne wnętrza wypełnione antykami, obrazami oraz innymi przedmiotami sztuki użytkowej mają indywidualny charakter i prestiż.

Zapraszamy do współpracy architektów wnętrz, dla których przestrzeń bez sztuki nie istnieje!

Spotkajmy się, by porozmawiać o sztuce i jej walorach estetycznych, zawartych w wysokiej klasy projektach architektonicznych, realizowanych na potrzeby zadowolonych klientów. 

Na zdjęciu obraz Zygmunta Menkesa.