Obraz, który warto mieć – Władysław Jackiewicz

Władysław Jackiewicz (1924 – 2016) | Bez tytułu, 2006 r., olej, płótno, 130 x 114 cm

Studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom otrzymał w 1952 roku, w pracowni profesora Artura Nacht-Samborskiego. Związany z gdańskim środowiskiem artystycznym, współtwórca Grupy Gdańskiej. Twórca licznych aktów, pejzaży, martwych natur oraz abstrakcyjnych kompozycji geometrycznych; jego twórczość charakteryzuje zróżnicowana faktura, bogata i wyrafinowana kolorystyka.

Od 1973 roku tworzył jeden cykl malarski pod tytułem „Ciało”, malując różnorodne ujęcia kompozycyjne i kolorystyczne aktów. W charakterystyczny sposób kadrował postaci, umieszczając w polu obrazu np. tors bez zbędnych szczegółów anatomicznych, osiągając efekt syntetycznej sylwety. Uabstrakcyjniał kształt postaci, zmysłowość łączył z doskonałym rysunkiem i wyrafinowaną kolorystyką, wykorzystując efekt prześwitywania gruntu barwnego przez cienką warstwę laserunku.

Zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich malarzy współczesnych. Bogaty dorobek artysty obejmuje kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w prestiżowych galeriach i muzeach. Jego prace znajdują się w dobrych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nabyciem tego obrazu, zapraszam do kontaktu.