andrzej biernacki-wanna

Obraz, który warto mieć … Andrzej Biernacki, Wanna

Obraz, który warto mieć…

Andrzej Biernacki, Wanna, 2008 | olej/płótno | 160 x 130 cm

Andrzej Biernacki ur. 1958 r., polski malarz, pedagog, krytyk sztuki, publicysta i wydawca.  Rysunku i malarstwa uczył się w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. Miał około 30 wystaw indywidualnych (Warszawa, Berlin, Frankfurt, Thun, Paryż, Łowicz, Essen, Kalisz, Szczecin) oraz brał udział w kilkudziesięciu pokazach grupowych (Ostenda, Bazylea, Poznań, Wrocław, Berlin, Frankfurt, Grevenbroich, Hamm, Strasbourg). Jego obrazy znajdują się w kolekcjach europejskich i amerykańskich.

Andrzej Biernacki jako malarz, konsekwentnie i na przekór wszelkim modom i trendom podąża własną drogą, wypracowując autorski, rozpoznawalny styl. Jego ekspresyjne akty, malowane farbami olejnymi na płótnach dużego formatu są tak wymowne i charakterystyczne, że możemy mówić o stylu Biernackiego.

Malarstwo Biernackiego porównywalne jest do niepokojącego, ekspresyjnego, intensywnego kolorystycznie malarstwa brytyjskiego artysty Francisa Bacona. Obrazy Biernackiego przedstawiają człowieka w ekstremalnych skrótach perspektywicznych, wpisanego w dynamiczne układy kompozycyjne i są przyczynkiem do badania kondycji współczesnego człowieka. Człowieka targanego emocjami, namiętnościami, niepokojonego, z dylematami moralnymi, zmagającego się z mechanizmami rządzonymi ludzką egzystencją.

Prezentowany obraz wystawiany był na wystawie „Full Harmonia” zorganizowanej w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2017 roku.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nabyciem tego obrazu, zapraszam do kontaktu.