Obraz, który warto mieć – Postać w kuchni z pochodnią

Kiejstut Bereźnicki | „Postać w kuchni z pochodnią”
Olej/płótno, 122 x 91 cm, sygnowany na krośnie: 'KBereźnicki’

Kiejstut Bereźnicki, ur. 1935 w Poznaniu. Malarz, rysownik, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie w 1958 r. obronił dyplom malarski w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a. Obecnie profesor zwyczajny na macierzystej uczelni. Uczestniczy w licznych wystawach zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych, osiągając wielkie sukcesy w kraju i za granicą.

Artysta w swojej twórczości prowadzi dyskurs z dawnymi mistrzami. Odwołuje się do realizmu i kompozycji holenderskich malarzy XVII w. oraz do malarstwa o dawnym, gdańskim rodowodzie i wyrazie. Tworzy archaizowane w tym nastroju martwe natury, uczty, sceny mitologiczne i alegorie, ale przede wszystkim hieratyczne mieszczańskie portrety, o stonowanym kolorycie i metafizycznych korelacjach literackich. Wypracował indywidualną, rozpoznawalną poetykę obrazowania.

Prace jego autorstwa znajdują się w kolekcjach muzeów narodowych w całej Polsce, a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nabyciem tego obrazu, zapraszam do kontaktu.