Obraz, który warto mieć – Maria Anto

Maria Anto wykształciła swój własny rozpoznawalny styl. Tworzyła świat fantastyczny, surrealistyczny, o bogatej kolorystyce, nastroju i kompozycji. Jej obrazy wyróżniają się tajemniczą atmosferą. Artystka buduje swoistą poetykę, sceny alegoryczne przewijają się na tle egzotycznych i fantastycznych krajobrazów. W pracach przeważają nocne pejzaże, ciemne barwy rozświetlane są pojedynczymi, jaskrawymi plamami. Zwykłe przedmioty nabierają niezwykłego znaczenia. Otoczone aurą zagadkowości przestają być zwyczajne – stają się piękne. Obrazy Anto były ucieczką od rzeczywistości, w której żyła i tworzyła, były próbą odnalezienia harmonii i piękna na polu sztuki.

Prezentowana praca należy do ulubionej tematyki artystki przedstawiającej obiekty architektury i miejsca na terenie Warszawy. Obiekty te były często przez samą malarkę odrealnione, chociaż wiele z nich można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Te nastrojowe krajobrazy i widoki sprawiają wrażenie podróży w czasie do świata, którego nie ma. Jest to podróż fantastyczna, surrealistyczna i przerysowana, taka jaką sobie wyobrażała ją właśnie Maria Anto.

Obrazy Marii Anto znajdują się w zbiorach muzeów narodowych, znaczących galeriach sztuki oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nabyciem tego obrazu, zapraszam do kontaktu.