andrzej-biernacki-pochylony

Obraz, który warto mieć – Andrzej Biernacki, Pochylony 2014

Andrzej Biernacki, Pochylony, 2014 | olej/płótno | 160 x 130 cm

Andrzej Biernacki ur. 1958 r., polski malarz, pedagog, krytyk sztuki, publicysta i wydawca.  Rysunku i malarstwa uczył się w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesora Jacka Sienickiego. Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Warszawie, Paryżu, Berlinie, Szwajcarii. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach europejskich i amerykańskich.

„Nie można powiedzieć, że Andrzej Biernacki jest wiernym uczniem Sienickiego. Przyznaje się i to bardzo chętnie do mistrza, jest równo 30 lat od niego młodszy, i jedyne co ich łączy to zainteresowanie postacią ludzką. Ale o ile Jacek Sienicki medytuje, zastanawia się, pokazuje człowieka w bezruchu, Andrzej Biernacki przeciwnie, zajmuje się raczej zmysłową stroną materii człowieka. Pokazuje człowieka gwałtownego, człowieka dynamicznego i raczej od strony zmysłów niż zastanawiania się, refleksji nad światem. (..) Andrzej Biernacki komponuje zawsze jak mistrzowie baroku. Prawie zawsze po ukosie, pokazuje wszystko w jakichś gwałtownych kontrastach, posługuje się człowiekiem, jakby to była materia niesłychanie giętka, dynamiczna, no bo i też taki człowiek jest. Nie zajmuje się raczej psychicznymi zagmatwaniami człowieka, bardziej skupiony jest na stronie i zmysłowej, i materialnej. Także kolory u niego są dynamiczne, skontrastowane i właśnie znowu przywodzą na myśl barokowe gamy barwne, chociażby bardzo częste czerwienie.” Monika Małkowska.

Artysta jako reprezentant malarstwa figuratywnego nazywany jest także polskim Francisem Baconem. Jego obrazy pełne są nadrealnych perspektyw, dramatyzmu i teatralnej ekspresji, często w żywych, intensywnych barwach.

Prezentowany obraz wystawiany był na wystawie „Full Harmonia” zorganizowanej w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2017 roku.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani nabyciem tego obrazu, zapraszam do kontaktu.