O galerii

Galeria powstała z pasji do sztuki i chęci dzielenia się nią

kobieta stoi obok obrazu

Właścicielką galerii Art Everywhere jest Joanna Piotrowska, historyk sztuki Uniwersytetu Warszawskiego ze zdobytą wiedzą z zakresu inwestowania w „Dzieło sztuki jako dobro inwestycyjne” przy Stowarzyszeniu Antykwariuszy i Marszandów Polskich, art advisory.

Joanna jest ekspertem w temacie inwestowania w dzieła sztuki i doskonale łączy świat sztuki z biznesem. Jej głównym zadaniem jest pomoc w budowaniu kolekcji sztuki dla osób prywatnych, instytucji, kolekcjonerów, architektów oraz innych zainteresowanych kupowaniem obrazów i tworzeniem kolekcji sztuki.

Od wielu lat przebywam wśród obrazów.

Po dwóch dekadach pracy w biznesie postanowiła oddać się swojej pasji, którą jest historia sztuki i obcowanie z dziełami sztuki. Od kilkunastu lat, równolegle do pracy, pogłębia wiedzę o sztuce studiując, odwiedzając muzea, wystawy oraz rozmawiając z kolekcjonerami i ekspertami rynku sztuki w Polsce i na świecie. Studia i zdobyta wiedza z zakresu inwestowania w dobro alternatywne, jakim jest sztuka oraz znajomość mechanizmów rynku sztuki, pozwoliły połączyć pasję z biznesem. Współpracując z kolekcjonerami i ekspertami rynku sztuki oraz rynku kapitałowego, tworzy zespół, który doradza przy zakupie najlepszych prac uznanych artystów sztuki polskiej.

Galeria arteverywhere.pl jest miejscem, które umożliwia nawiązywanie kontaktów między artystami a potencjalnymi klientami. Dzięki temu Joanna pomaga w poszukiwaniu i zakupie dzieł sztuki dla klientów, prezentując im różnorodne opcje i rozwiązania.

Joanna Piotrowska jest osobą, która łączy pasję do sztuki z profesjonalnym podejściem biznesowym. Jej doświadczenie i wiedza w dziedzinie inwestowania w dzieła sztuki sprawiają, że jest doskonałym partnerem dla klientów zainteresowanych tworzeniem kolekcji sztuki.

Regularnie publikuje w social mediach: LinkedIn, Instagram, Facebook oraz na www.arteverywhere.pl. Bierze udział w projektach kuratorskich i jako krytyk sztuki. Jest Ambasadorem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Joanna doradzała przy zakupie prac takich artystów jak: Kiejstut Bereźnicki, Edward Dwurnik, Jan Dobkowski, Wojciech Fangor, Tadeusz Kantor, Roman Opałka, Henryk Stażewski, Jan Tarasin, Jerzy Tchórzewski, Jan Ziemski, Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz, Franciszek Starowieyski i wielu innych.