wystawa obrazow i rzezb

Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie ma obecnie w swojej ofercie interesującą wystawę „Nowy początek. Modernizm w II RP”, którą polecam do obejrzenia.

Wystawa ta prezentuje dynamikę i oryginalny charakter modernizmu w Polsce w okresie międzywojennym, wykorzystując w tym celu zróżnicowane eksponaty: od dzieł sztuki po techniczne wynalazki, od architektury po projekty tkanin, od mebli po przedmioty codziennego użytku.

Prezentowane na wystawie prace wybitnych polskich twórców zarówno malarstwa, rzeźby z brązu, jak i z drewna, meble art déco, to przedmioty, które odegrały ważną rolę w życiu II RP. A jednocześnie są to obiekty pożądane przez kolekcjonerów do dziś: znakomite malarstwo, rzeźba Zakopianka, cukiernica Keilowej, porcelana z Ćmielowa, projektowane meble art déco, czy lampy Marciniaka. To wszystko można obejrzeć w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Ponadto jako wystawę stałą polecam Galerię Sztuki Polskiej XX i XXI wieku oraz Galerię Rzeźby XX i XXI wieku. To propozycje, które jako miłośnicy sztuki powinni zobaczyć wszyscy. To prace, o których na studiach z historii sztuki uczyłam się i podziwiałam w podręcznikach z literatury przedmiotu. Dziś można obejrzeć je na żywo i poobcować z nimi, choć przez chwilę zanurzyć się w realny świat sztuki. Warto pooglądać najlepsze prace i być może wybrać dla siebie artystę, którego obrazy będzie się chciało w przyszłości kupować. To też jest inspiracja godna polecenia. Tak kształtuje się gust potrzebny do wyboru najlepszych i najbardziej wartościowych obrazów znaczących malarzy.

Prace malarskie, rzeźby oraz meble art déco wybranych artystów mam również w swojej ofercie i zapraszam do kontaktu.