Dzieła sztuki to obrazy, rzeźba, czy przedmioty sztuki użytkowej

Dzieła sztuki to obrazy, rzeźba, czy przedmioty sztuki użytkowej o wysokich walorach estetycznych, zapewniających głębokie przeżycia duchowe, a dodatkowo o wysokiej wartości ekonomicznej.

Oprócz obrazów, czy rzeźb największym powodzeniem cieszą się luksusowe meble, szczególnie w stylu art déco. Styl ten to wyrafinowana elegancja, piękno i ponadczasowa wytworność, która po dziś dzień ma swoich wielbicieli.

Prezentowane przez nas antyki, projektowane były przez artystów, często profesorów wyższych szkół artystycznych. Wykonane są przez uznanych twórców, zapewniających piękną formę i szlachetne materiały. Stanowią, oprócz funkcji użytkowej, również wysoką wartość artystyczną, co przekłada się na ich realną wartość ekonomiczną.

Posiadanie dzieł sztuki w domu zawsze było postrzegane, jako nobilitacja dla ich właścicieli oraz oznaka statusu materialnego i społecznego, do dziś jest synonimem elegancji i prestiżu. Aktualnie widać wielki powrót do tej klasy przedmiotów, które z dużym powodzeniem wypełniają zarówno nowoczesne, jak i stylowe wnętrza, tworząc tym samym eklektyczną przestrzeń.

Prezentowane przez nas eksponaty to działa sztuki użytkowej i najlepszy polski dizajnu swoich czasów.

https://lnkd.in/eci4JzD