Dzieła sztuki najlepsza inwestycja luksusowa

Dzieła sztuki najlepszą inwestycją luksusową

Według najnowszego raportu Indeksu Inwestycji Luksusowych utworzonego przez firmę Knight Frank, to dzieła sztuki są najlepszą inwestycją luksusową. Knight Frank opublikowała aktualizację Indeksu Inwestycji Luksusowych, w którym przybliżyła nam, jak na przestrzeni ostatniego roku zmieniła się wartość przedmiotów kolekcjonerskich.

W okresie dwunastu miesięcy zakończonym w czerwcu br. najwyższy wzrost wartości spośród badanych kategorii odnotowały dzieła sztuki. Zgodnie z obliczeniami tworzonymi na podstawie obserwacji indeksu AMR ALL ART INDEX oraz wynikami aukcji ich średnia cena urosła od zeszłorocznej publikacji o 30 proc.

Odpowiednio na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zegarki i biżuteria, które zyskały po 10 proc. Jak podaje ranking Knight Frank na kolejnym miejscu znalazły się kolekcjonerskie monety (+8 proc.), samochody (+5 proc.), wina (+5 proc.), kolorowe diamenty (+4 proc.), torebki (+1 proc.), a rzadkie whisky to -4 proc.

Jak zawsze, tak i teraz zachęcamy do aktywnego kolekcjonowania sztuki, kupowania obrazów i dzieł sztuki, które nie tylko będą przygodą kulturalno-artystyczną, ale podniosą wartość kolekcji na przestrzeni najbliższych lat. Wiemy, jak ważny jest odpowiedni dobór dzieł sztuki i rzetelne doradztwo. Jako osoby od lat związane z rynkiem sztuki, kolekcjonujące obrazy, współpracujące z innymi kolekcjonerami, ekspertami rynku sztuki, jesteśmy w stanie w profesjonalny sposób doradzić w zdobyciu wyjątkowych dzieł sztuki, pomóc w określeniu rodzaju, charakteru i kierunku rozwoju kolekcji.

W ofercie mamy obrazy klasyków polskiej sztuki współczesnej, jak również obrazy mistrzów sztuki światowej najwyższej wartości artystycznej i ekonomicznej. Prace pochodzą z renomowanych kolekcji, mają udowodnioną proweniencję, były wystawiane i reprodukowane w katalogach oraz catalogue raisonne artysty.

Zapraszamy do rozmów na temat sztuki w dwóch aspektach: artystycznym oraz inwestycyjnym.

Skontaktuj się z nami: +48 793 720 203