„Dlaczego kolekcjonujesz? Jestem ateistką, ale wierzę w sztukę. Chodzę do galerii tak, jak moja matka chodziła do kościoła. Pomaga mi to zrozumieć moje życie. Jesteśmy takimi pasjonatami, że sztuka stanowi teraz większą niż zamierzaliśmy część naszego majątku. Kolekcjonowanie sztuki jest nałogiem. Niektórzy mogliby pomyśleć, że jestem zakupoholiczką, która przeszła przez etapy Gucci, Pucci aż do sztuki, ale my nie patrzymy na to w ten sposób.” To ciekawe spostrzeżenie kolekcjonerów w książce Sarah Thornton „Siedem dni w świecie sztuki” pokazuje, jak żyją i myślą ludzie związani ze sztuką, dla których zakupy dzieł sztuki mają duże znaczenie i stanowią bardzo ważną rolę w życiu. Liczy się zarówno aspekt inwestycyjny, jak i artystyczny. Ten świat artystów i ich dzieł nie zna granic. Kolekcjonerstwo to zajęcie na całe życie i to jest w nim najpiękniejsze.
W naszej zaśmieconej kulturze multimedialnej znacząca kolekcja nie tylko powstaje, ona jest stwarzana.
Zgadzamy się z tym w pełni i stoimy na stanowisku, że przede wszystkim ważna jest odpowiednia selekcja dzieł sztuki, by stworzyć dobrą kolekcję. Nie wszystkie obrazy będą miały znaczenie historyczne oraz artystyczne, a przy tym dodatkowo pozwolą pomnażać kapitał i zwiększyć wartość całej kolekcji – tylko dzieła sztuki wysokiej jakości, twórców z ugruntowaną pozycją na rynku sztuki.
Jako osoby od lat związane z rynkiem sztuki oraz rynkiem kapitałowym, kolekcjonujące obrazy, współpracujące z innymi kolekcjonerami, ekspertami rynku sztuki, jesteśmy w stanie w profesjonalny sposób doradzić w zdobyciu wyjątkowych dzieł sztuki, pomóc w określeniu rodzaju, charakteru i kierunku rozwoju kolekcji.
Zapraszamy do rozmów na temat sztuki w dwóch aspektach: artystycznym oraz inwestycyjnym.
Zdjęcie zrobione podczas Warszawskich Targów Sztuki, 2022.