Budowanie kolekcji dzieł sztuki

Prowadzimy profesjonalne doradztwo w zakresie zakupu, sprzedaży obrazów oraz budowaniu kolekcji dzieł sztuki, dopasowanej do indywidualnych potrzeb Klienta.

Sztuka w salonie -obraz.

Pomożemy określić rodzaj, charakter i kierunek rozwoju kolekcji

Dostarczamy obiektywnej porady w temacie doboru i zakupu prac, wyboru artysty i prowadzimy negocjacje z galeriami, czy licytujemy na aukcjach sztuki. Nasi eksperci doradzają przy zakupie dzieł sztuki uwzględniając zarówno ich wartość estetyczną, jak i potencjał inwestycyjny.

Praktycznie i merytorycznie przygotowujemy do aktywnego kolekcjonowania dzieł sztuki

Wykorzystujemy naszą wiedzę z zakresu historii sztuki, doradztwa inwestycyjnego oraz dużego doświadczenia w kolekcjonowaniu dzieł sztuki, a także znajomość mechanizmów rynku sztuki, by w profesjonalny sposób doradzić w zdobyciu wyjątkowych dzieł sztuki.

Doradzamy osobom prywatnym, kolekcjonerom, jak i firmom w stworzeniu strategii kolekcjonowania dzieł sztuki oraz ich nabywania. Pomagamy zrealizować założenie: dzieło sztuki, jako dobro inwestycyjne, prezentując walory ekonomiczne obiektów artystycznych.

Art Consulting

Dodatkowo proponujemy Art Consulting, który pełni rolę edukatorską: wprowadzenie w rynek sztuki, historii sztuki, kolekcjonerstwa. Przybliżenie mechanizmów rynku sztuki. Wprowadzenie w świat wystaw, galerii, muzeów, domów aukcyjnych. Odwiedzanie pracowni artystów. Proponowanie książek, czasopism, albumów i katalogów z zakresu historii sztuki oraz architektury, zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Wprowadzenie w świat nazwisk twórców mających znaczenie na rynku sztuki, zarówno pod względem artystycznym, jak i inwestycyjnym.

Ponadto koordynujemy wszelkie formalności związane z obsługą kolekcji, takie jak:

  • ubezpieczenie,
  • obramowanie obrazów,
  •  transport,
  •  montaż,
  •  dokumentacja,
  • zarządzanie kolekcją,
  •  późniejsza konserwacja dzieł sztuki.

Zapraszamy do dialogu i współpracy przy zdobywaniu atrakcyjnych dzieł sztuki!