Obraz oraz rzezby we wnetrzu

Artysta nie staje się artystą z dnia na dzień …

„Artysta nie staje się artystą z dnia na dzień, tak więc kolekcjoner nie powinien stawać się kolekcjonerem z dnia na dzień. To wieloletni proces.” Tak oto pisała Sarah Thornton w książce „Siedem dni w świecie sztuki.”

„Czytamy, patrzymy, słuchamy, podróżujemy, przekazujemy, rozmawiamy i śpimy sztuką. Ostatecznie poświęcamy jej każdy grosz, który zarobimy – wszystkie nasze środki. Ale to nie jest poświęcenie, to prawdziwy przywilej.” Dodaje bohaterka tejże książki.

Sztuka potrafi zawładnąć życie, a dobra sztuka obroni się zawsze i zawsze będą się liczyły rzeczy najlepsze, najbardziej wartościowe i unikatowe. Dlatego tak ważna jest odpowiednia selekcja dzieł sztuki. Nie wszystkie obrazy będą miały znaczenie historyczne oraz artystyczne, a przy tym dodatkowo pozwolą pomnażać kapitał –  tylko dzieła sztuki wysokiej jakości, twórców z ugruntowaną pozycją na rynku sztuki – i tutaj jest właśnie miejsce dla profesjonalnego doradcy.

Jako osoby od lat związane z rynkiem sztuki oraz rynkiem kapitałowym, kolekcjonujące obrazy, współpracujące z innymi kolekcjonerami, ekspertami rynku sztuki, jesteśmy w stanie w profesjonalny sposób doradzić w zdobyciu wyjątkowych dzieł sztuki, pomóc w określeniu rodzaju, charakteru i kierunku rozwoju kolekcji.

Zapraszamy do rozmów na temat  sztuki w dwóch aspektach: artystycznym oraz inwestycyjnym.